Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: Wykonywał niebezpieczne manewry kierując audi – miał ponad 2 ‰ alkoholu w organizmie

Pijany 62 – latek kierujący audi jechał całą szerokością ul. Wyszyńskiego w Górowie Iławeckim. Mężczyzna wyjechał na przeciwległy pas ruchu, którym jechał radiowóz, a następnie szybko wrócił na prawidłową stronę. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2 ‰ alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec Górowa Iławeckiego tłumaczył policjantom, że wypił tylko 3 piwa i nie ma czasu, bo właśnie jedzie do pracy….

W sobotę 28 lutego br., ok. 21:30 policjanci patrolujący miasto i gminę Górowo Iławeckie na ul.  Wyszyńskiego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego audi. 62 – latek zwrócił na siebie uwagę policjantów, po tym jak bez żadnej przyczyny wjechał na ich pas ruchu, a następnie orientując się w sytuacji wrócił na prawidłową stronę drogi. Niebezpieczne manewry mężczyzny może tłumaczyć alkohol w jego organizmie, miał go ponad 2 ‰. 62 – latek stracił prawo jazdy, a jego bezmyślność znajdzie swój finał w sądzie.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Powrót na górę strony