Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: „Bezpieczne ferie” – policjanci spotykają się z dziećmi i ich opiekunami

Dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii jest dla policjantów priorytetem. Zagrożeń, z którymi mogą zatknąć się odpoczywający uczniowie jest wiele i nie sposób ich wymienić. Policjanci, głównie dzielnicowi, rozpoczęli spotkania z dziećmi i ich opiekunami. Obecnie spędzają dużo czasu na rozmowach, mówiąc o tym jak unikać niebezpieczeństw, tych realnych i tych wirtualnych, które są nierozłącznym elementem surfowania w Internecie.

Policjanci z powiatu bartoszyckiego obecnie, spędzają dużo czasu na rozmowach o bezpieczeństwie w czasie ferii. Policjanci rozmawiali z dziećmi, młodzieżą, ale też z ich rodzicami i opiekunami. O tym, że warto przypominać o zasadach bezpieczeństwa nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego placówki edukacyjne bardzo chętnie goszczą policjantów, a dzięki temu funkcjonariusze, ze swoim przekazem, mogą dotrzeć do dużego grona odbiorców. W czasie ferii, dzieci będą więcej czasu spędzać w domu korzystając z Internetu. Policjanci ostrzegali przed nawiązywaniem ryzykownych znajomości w sieci, przekazywaniem swoich danych osobowych, czy zdjęć ze swoim wizerunkiem. Starsi uczniowie dowiedzieli się o odpowiedzialności karnej za nieodpowiednie zachowanie oraz o tym  jakie zachowanie jest przejawem demoralizacji. Policjanci przestrzegali młodzież przed zażywaniem narkotyków i innych niedozwolonych substancji.               

Na spotkaniach z rodzicami i opiekunami dzieci, policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówili o  konieczności przygotowania auta do podróży i o obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego.  oraz o tym, że nie można urządzać kuligu ciągnąc sanki podczepione do auta. 

Obecnie policjanci prowadzą działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne ferie”. Mające one na celu zwrócenie uwagi kierującym na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego (m.in. stosowanie się do ograniczeń prędkości, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze), stan techniczny pojazdów, bezpieczeństwo pasażerów, swój stan psychofizyczny i koncentrację w trakcie prowadzenia pojazdu.

Zachęcamy Państwa, aby planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym, czy środek transportu jest sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi poprosić o policyjną kontrolę. Prosimy o zgłaszanie konieczności kontroli środka kontroli odpowiednio wcześniej tj. 1-2 dni przed planowanym wyjazdem. Najprościej to zrobić dzwoniąc do komendy policji w Bartoszycach pod numer telefonu 89 762 82 46, (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30), lub całodobowo pod nr 89 762 82 00. Miejscem wyznaczonym do kontroli autobusu w Bartoszycach jest parking przy ul. Turkowskiego.

  • spotkania z dziećmi
  • spotkania z dziećmi
  • spotkania z dziećmi
  • spotkania z dziećmi
  • spotkania z dziećmi
  • spotkania z dziećmi