Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Bisztynek/Górowo Iławeckie: Kierowali po pijanemu – odpowiedzą przed sądem

Policjanci w miniony weekend interweniowali wobec 3 pijanych użytkowników dróg. Wykluczyli z ruchu drogowego pijanego kierowcę osobówki, który próbował uciec, pijanego motorowerzystę oraz rowerzystę, który spowodował kolizję drogową.

W sobotę 11 stycznia br., po 14 – tej na jednej z ulic Górowa Iławeckiego miejscowi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego motorowerem. Okazało się, że kierujący jednośladem jest pijany, 41 – letni mieszkaniec gminy miał w organizmie ponad 1,5 ‰ alkoholu.

Kolejny pijany kierujący, tym razem rowerzysta z 3 ‰ alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową na ul. Lidzbarskiej w Górowie Iławeckim. 29 – letni rowerzysta zderzył się tam z mężczyzną jadącym toyotą.

W niedzielę 12 stycznia br., po 22 – ej w Bisztynku miejscowi policjanci w trakcie patrolu zauważyli audi, a za kierownica auta znanego osobiście 43 – latka, o którym wiedzieli, że nie może kierować, bo nie ma uprawnień. Mężczyzna na wezwanie funkcjonariuszy zatrzymał auto i uciekał pieszo, został jednak zatrzymany. Mężczyzna był pijany, w jego organizmie było ponad 2,5 ‰ alkoholu.

Wszyscy trzej mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Kierujący autem odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i wykroczenie kierowania bez uprawnień. Kierujący motorowerzysta również odpowie za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, z kolei rowerzystę czeka odpowiedzialność za dwa wykroczenia tj: kolizję drogową i kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.