Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Podsumowanie działań pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”

Ogólnopolskie działania kontrolno – prewencyjnych pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” mają na celu uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, których skutki są często tragiczne. Policjanci kontrolują prędkość, a taka kontrola może się zdarzyć kilkukrotnie na danej trasie. Wszystko po to, aby wyegzekwować od kierujących bezpieczną prędkości zgodną z przepisami ruchu drogowego.

Wczoraj, (7.01.20 r.),  w powiecie bartoszyckim, podobnie jak w całej Polsce trwały działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania polegają na tym, że policjanci ruchu drogowego prowadzą kontrole na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Dzięki tym działaniom policjanci mogą skuteczniej przeciwdziałać  przekraczaniom prędkości przez nieodpowiedzialnych kierujących, którzy po zakończonej policyjnej kontroli odjeżdżają w dalszą drogę, gdzie nadal przekraczają dopuszczalną prędkości.

We wczorajszych działaniach brało udział 8 policjantów z bartoszyckiej drogówki. Funkcjonariuszy można było spotkać w aż 19 różnych miejscach przy drogach przebiegających przez powiat bartoszycki. Policjanci przeprowadzili 39 kontroli drogowych. 15 kontrolowanych kierujących przekroczyło prędkość i za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatem, a punkty karne zasiliły ich konta.

W czasie działań policjanci zatrzymali osobę poszukiwaną. Po godz. 19 – tej w Łabędniku zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego volvo. Po sprawdzeniu danych kierującego w policyjnych systemach okazało się, że 37 – latek z Bartoszyc jest poszukiwany do obycia kary 1 miesiąca i 20 dni pozbawienia wolności za nieopłacone grzywny w wysokości 8200 zł, zasądzone za wykroczenia skarbowe.