Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: 94 pijanych kierujących zatrzymali policjanci od początku 2019 roku, tylko w miniony weekend aż 3!

Statystyki mówią same za siebie. Liczba zatrzymanych w tym roku pijanych kierujących wzrosła o prawie 30 % w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Z jednej strony świadczy to o dużej skuteczności bartoszyckich stróżów prawa, z drugiej zaś o pladze pijanych na drogach. Tylko w miniony weekend policjanci wykluczyli z ruchu drogowego 3 mężczyzn na podwójnym gazie, jeden z nich jechał z własnym dzieckiem.

W sobotę 5 października br., przed 22:00 policjanci z Bisztynka w jednej z gminnych miejscowości zatrzymali kierującego VW Passatem do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział kompletnie pijany 45 – latek. W jego organizmie było ponad 3 ‰ alkoholu. Okazuje się, że mężczyzna nigdy nie miał uprawnień i został zatrzymany przez policjantów już 3 raz w tym roku. Dwa akty oskarżenia 45 – latka za przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości są już w Sądzie Rejonowym w Biskupcu, niebawem trafi tam 3. Mężczyzna musi liczyć się z karą pozbawienia wolności i dożywotnim zakazem kierowania.

Również w sobotę po 23:00 policjanci z bartoszyckiej prewencji na ul. Boh. Warszawy w Bartoszycach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Peugeotem, 46 – latek miał w organizmie 1,6 ‰ alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Bartoszyc stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Kolejny pijany kierujący został zatrzymany w niedzielę 6 października po 9:00, dzięki obywatelskiemu zawiadomieniu. Wynikało z niego, że trasą Bisztynek – Bartoszyce nietrzeźwy mężczyzna jedzie oplem z dzieckiem.  Policjanci z bartoszyckiej drogówki zauważyli opisane auto i zatrzymali kierującego nim mężczyznę do kontroli drogowej. Niestety przekazane przez anonimową osobę informacje potwierdziły się. 40 – latek jechał ze swoim dzieckiem i miał w organizmie 0,65 ‰ alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Policjanci apelują o rozsądek!

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.