Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Nie miał odblasków i szedł niewłaściwą stroną drogi

Mężczyzna, który w sobotni wieczór, szedł niewłaściwą stroną drogi krajowej nr 51 między Bartoszycami a Osieką nie miał odblasków i był pod działaniem alkoholu. 57– latka bez wyobraźni, policjanci zawieźli do domu w oddalonej o kilka kilometrów wsi. Mężczyzna odpowie za dwa wykroczenia.

W sobotę 28 września br., wieczorem, policjanci z bartoszyckiej drogówki na trasie, którą patrolowali zauważyli pieszego idącego niewłaściwą stroną drogi - mężczyzna nie miał odblasków. 57 – latek był pod działaniem alkoholu i domówił proponowanych przez policjantów mandatów karnych za popełnione wykroczenia. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, zarówno mężczyźnie jak i innym użytkownikom ruchu drogowego policjanci odwieźli 57 – latka do domu. 

Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat. Posiadanie elementu odblaskowego sprawia, że kierowcy widzą pieszego nawet z odległości 150-200 metrów, wówczas mają więcej czasu na odpowiednią reakcję. Za niestosowanie się do przepisów, pieszy może zostać ukarany mandatem w wysokości do 100 złotych. Ta kwota wydaje się dość niska w porównaniu do śmiertelnego ryzyka, jakie ponosi pieszy. Wydaje się też bardzo wysoka w porównaniu do ceny odblasku, który można kupić już za kilka złotych i poprawić swoje bezpieczeństwo.