Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Kupił samochód. Nie miał prawa jazdy. Rozbił się po godzinie jazdy.

34 – latek z Bartoszyc kupil samochód nie mając prawa jazdy ani umiejętności prowadzenia pojazdu. Rozbił się kilka kilometrów przed Bartoszycami wracając zakupionym samochodem.

W poniedziałek 5 sierpnia 2019 r. kilka minut po godz. 17:00 dyżurny bartoszyckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie informujące o zbyt wolno jadącym samochodzie drogą krajową nr 51 z Olsztyna w kierunku Bartoszyc. Zaniepokojona kierująca innym pojazdem dodała, że Daewoo Matiz porusza się całą szerokością jezdni, a kierujący nim miał trudności z opanowaniem pojazdu.

Kilka minut później wpłynęło kolejne zgłoszenie – tym razem infomujące o tym, że wspomniany pojazd wjechał do rowu na rondzie w pobliżu Bartoszyc.

Jak się wkrótce okazało 34 – letni kierujący i jego 61 – letnia teściowa tego dnia wyruszyli z Bartoszyc do Olsztyna aby zakupić samochód. Kupującemu nie przeszkadzał brak zarówno uprawnień do kierowania jak i umiejętności poruszania się pojazdem. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Mieszkaniec Bartoszyc został ukarany mandatami karnymi.

Łukasz Grabczak

KPP w Bartoszycach