Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Zasnął podczas spływu kajkowego. Obudzony przez służby.

Policjanci interweniowali wobec kajakarza, który zasnął podczas spływu Łyną i przegapił przystań. Przyczyną zaśnięcia było zmęczenie i alkohol.

W sobotę 3 sierpnia 2019 r. dyżurny bartoszyckiej komendy policji otrzymali zgłoszenie informujące o kajakarzu, który nie dając znaków życia płynął z nurtem rzeki Łyny w Bartoszycach.

Niecodzienne zgłoszenie osoby zaniepokojonej o stan zdrowia  człowieka w kajaku zostało potwierdzone. 28 – letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego przepłynął rzeką Łyną prawie przez całe Bartoszyce, a jego kajak przybił do zarośniętego gęstą roślinnością brzegu niedaleko kładki dla pieszych przy ul. Gdańskiej.

W miejsce zakończenia podróży natychmiast udali się policjanci, ratownicy medyczni i strażacy. Gdy dotarli do kajakarza szybko okazało się, że mężczyzna ten czuł się całkiem dobrze. Nie dawał znaków życia, ponieważ... zasnął w czasie spływu. Ominął przystań znajdującą się około kilometr wcześniej i popłynął dalej z nurtem rzeki. Przyczyną zaśnięcia było naturalne w tym przypaku zmęczenie po długim spływie i blisko dwa promile alkoholu w organiźmie kajakarza.

28 – latek został bezpiecznie dostarczony do przystani w Bartoszycach. Wszczęto postępowanie wyjaśniające z przepisów ustawy o bepieczeństwie osób przebywających na obszrach wodnych.

 

Łukasz Grabczak

KPP w Bartoszycach