Bartoszyce: Bezpieczne wakacje - "Wodoodporni" - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Bezpieczne wakacje - "Wodoodporni"

Policja, straż pożarna, sanepid i straż graniczna przygotowały szereg pokazów, które zwiększą świadomość bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Akcja "Wodoodporni" odbędzie się w niedzielę 4 sierpnia na basenie przy ul. Limanowskiego w Bartoszycach (od g. 10).

To dopiero połowa wakacji, a liczba utonięć wciąż wzrasta (od początku wakacji 19.06. na Warmii i Mazurach utonęło 18 osób). Dlatego by zwiększyć świadomość i pokazać, jak istotne i bezcenne jest dbanie o bezpieczeństwo na wodzie, drodze i w każdej innej sytuacji dnia codziennego, Komenda Powiatowa Policji i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycachzaprasza w niedzielę 4 sierpnia na basen miejski w Bartoszycach na wakacyjny event „Wodoodporni”.

Tego dnia strażacy pokażą co powinniśmy, a czego nie powinniśmy robić nad wodą, jak zachować się kiedy będziemy świadkami tonięcia.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach pokażą, jak należy dbać o bezpieczeństwo na drodze, a odważni uczestnicy eventu spróbują swoich sił w symulatorach zderzeń i dachowania.

Pracownicy bartoszyckiego sanepidu poinformują o profilaktyce uzależnień od dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych, jak również udzielą cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji.

Atrakcyjnym punktem eventu "Wodoodporni" będzie z pewnością pokaz tresury psów, który zaprezentują funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach. Poza pokazem dowiecie się, co należy zrobić i jak się zachować, gdy zostaniemy zaatakowani przez psa.

W dniu imprezy wstęp na basen miejski jest bezpłatny.

Przybywajcie do nas całymi rodzinami. Będzie się działo! Załoga "Wodoodpornych" już na was czeka!

Łukasz Grabczak

KPP w Bartoszycach