Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Pomimo alkoholu w organizmie kierował VW, odpowie za przestępstwo dzięki wzorowej postawie obywatelskiej

Zdecydowana reakcja osoby, która podejrzewała kierującego VW mężczyznę o nietrzeźwość za kierownicą pozwoliła na wykluczenie z ruchu drogowego pijanego 46 – latka. Mężczyzna kierował autem na podwójnym gazie, miał w organizmie 2,4 ‰ alkoholu. Stracił prawo jazdy, czeka go proces i przykre konsekwencje lekkomyślnego zachowania.

Wczoraj, (16.07.19r.) przed 20 – tą oficer dyżurny bartoszyckiej jednostki policji otrzymał informację, że w jednej z miejscowości nieopodal Bartoszyc prawdopodobnie pijany mężczyzna jeździ VW. Interweniujący w tej sprawie policjanci zauważyli wskazane auto i wylegitymowali jego kierowcę. Okazało się, że 46 – letni mieszkaniec tej miejscowości miał w organizmie 2,4 ‰ alkoholu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a to tylko przedsmak czekających go przykrych konsekwencji. Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.