Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: Pijany kierowca osobówki i dwaj pijani rowerzyści wykluczeniu z ruchu drogowego

38– latek mając 0,6 ‰ alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę opla, a 31 i 39 – latkowie, również z promilami postanowili jechać jednośladami. Z pewnością myśleli, że unikną policyjnej kontroli, stało się inaczej. Kierujący oplem stracił prawo jazdy i odpowie za przestępstwo, a rowerzyści za wykroczenie.

W piątek 12 lipca br., policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Pierwszy z nich to 31 – letni mieszkaniec miasta, który mając 0,8 ‰ alkoholu w organizmie jechał ulicami Górowa. Kolejny cyklista to 39 – latek, który został zatrzymany w jednej z gminnych miejscowości. Mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie, miał w organizmie 1,8 ‰ alkoholu. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara grzywny w kwocie do 5 tys. zł i zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Konsekwencje prawne dla kolejnego, pijanego użytkownika dróg powiatu będą dotkliwsze. 38 – letni mieszkanie gminy Bartoszyce, który został zatrzymany przez patrol drogówki w niedzielę 14 lipca br., na ul. Gdańskiej w Bartoszycach kierował oplem mając w organizmie 0,6 ‰ alkoholu. Mężczyzna popełnił przestępstwo i stracił prawo jazdy, które miał w 4 kategoriach. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.