Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Sępopol: Rowerowy „recydywista” zatrzymany 7 raz na kierowaniu jednośladem po alkoholu

Miłośnik jednośladu z gminy Sępopol 7 raz w ciągu ostatnich 5 lat został zatrzymany na kierowaniu rowerem po alkoholu, teraz odpowie w warunkach tzw. „recydywy” . Mężczyzna wielokrotnie miał zakaz kierowania rowerami, ostatni upłynął kilka miesięcy temu, orzeczenie kolejnego to jedynie kwestia czasu. 53 – latem musi liczyć się z surową karą za swoje lekceważące przepisy zachowanie.

Wczoraj, (08.04.19r.), po 18 – tej policjanci patrolujący gminę Sępopol na trasie Sępopol – Dzietrzychowo wylegitymowali rowerzystę. Już wygląd 53 – latka wskazywał, że jest po alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało obecność 1,3 ‰ alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna jest doskonale znany policjantom z zespołu ds. wykroczeń, bo wielokrotnie zajmowali się wykroczeniami przez niego popełnianymi. Tylko wykroczenia kierowania rowerem po alkoholu mężczyzna dopuścił się 7 krotnie.

Kodeks wykroczeń, podobnie jak kodeks karny przewiduje odpowiedzialność w warunkach tzw. „recydywy”. W tym przypadku 53 – latkowi może grozić nawet kara aresztu. Mężczyzna musi liczyć się również z zakazem kierowania rowerami, który może zostać orzeczony nawet na 3 lata.