Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Bisztynek: W ciągu 2 godzin zatrzymali 2 pijanych kierujących

Osoby wsiadające za kierownicę na podwójnym gazie stanowią poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jednym z zadań, w codziennej służbie policjantów jest wykluczanie nieodpowiedzialnych , pijanych kierowców z ruchu drogowego. Policjanci z Bisztynka w zaledwie 2 godziny zatrzymali 2 nietrzeźwych za kierownicą, obaj mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo.

Wczoraj, (07.04.19r.), przed 17 – tą w jednej z miejscowości w gm. Bisztynek policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego VW Golfem. Siedzący za kierownicą 36  – latek nie miał uprawnień do kierowania, miał za to 0,7‰ alkoholu w organizmie. Za wykroczenie kierowania autem bez uprawnień, mieszkaniec gminy Korsze został ukarany 500 – złotowym mandatem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, 36 – latek odpowie przed sądem.

Dokładnie 2 godziny później ci sami policjanci, na jednej z ulic Bisztynka zatrzymali do kontroli kolejnego VW Golfa. Ku ich zdziwieniu, jego kierujący też był pijany. 27 – latek z gminy Kolno miał w organizmie ponad 1 ‰ alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Kodeks karny, pijanym za kierownicą przewiduje karę nawet do 2 lat za pozbawienia wolności, zakaz kierowania na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.