Bartoszyce: Spotkanie z maturzystami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Spotkanie z maturzystami

Tematów, na które warto rozmawiać z młodymi ludźmi jest wiele. W gorącym przedmaturalnym okresie funkcjonariuszka przedstawiła uczniom ciekawą i atrakcyjna ofertę pracy w policyjnym mundurze. Rozmawiano też o śmiertelnym ryzyku zażywania narkotyków i tzw. dopalaczy, o odpowiedzialności za wykroczenia i przestępstwa i bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Dziś, (05.04.19 r.), w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach odbyło się spotkanie tegorocznych maturzystów z policjantką. W tym ważnym dla młodych ludzi okresie wchodzenia w dorosłość policjanta zachęcała ich do służby w policji. Przygotowana przez funkcjonariuszkę prezentacja, krok po kroku wyjaśniała co zrobić i jakie kryteria spełniać, aby móc spróbować swoich sił w procesie rekrutacji do policji.

Jednym z kryteriów przy doborze do służby jest niekaralność kandydata. Wielowątkowa rozmowa z uczniami dotyczyła zarówno tematu narkotyków i katastrofalnych skutków ich zażywania, jak również odpowiedzialności karnej za ich posiadanie, rozprowadzanie i udzielanie. W związku z trwającą edukacyjno – profilaktyczną kampanią pt. „ Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty, uczniowie obejrzeli spot dedykowany młodym ludziom. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych jak i prawnych. Policjantka opowiedziała uczniom tragiczne historie młodych ludzi, których z powodu zażycia, tzw. dopalaczy dziś już nie ma wśród nas.

Policjantka uczuliła młodych kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę pod działaniem alkoholu, czy innych środków psychoaktywnych. Funkcjonariuszka mówiła też, że brawura na drodze nie jest nikomu potrzebna, a prędkość nieadekwatna do umiejętności i warunków na drodze może przysporzyć samych kłopotów.

Wracając do tematu służby w policji podkreśliła, że ich obecne postępowanie, zarówno w kontakcie z narkotykami, alkoholem, czy za kierownicą będzie miało wpływ na ich dorosłe życie. A wyrok na koncie zamyka wiele drzwi. Policjantka podkreśliła, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest przestępstwem, podobnie jak kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

 

  • Policjanta w trakcie spotkania z maturzystami w trakcie wyświetlania spotu kampanii pt. Narkotyki i dopalacze zabijają
  • Policjanta w trakcie spotkania z maturzystami w trakcie rozdawania drobnych upominków - długopisu z napisem POLICJA
  • Policjanta w trakcie spotkania z maturzystami w trakcie wyświetlania prezentacji na temat doboru do służby w policji
Powrót na górę strony