Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Będą dbali, aby pierwszy dzień wiosny był bezpieczny. Policjanci w tym dniu organizują „dzień otwarty” i zapraszają do zwiedzania komendy

W „dniu wagarowicza” policjanci będą szczególnie dbali o bezpieczeństwo młodzieży, która zdecyduje się uczcić to „święto” pobytem poza szkołą. Kontrolowane będą miejsca, w których lubi gromadzić się młodzież i sprawdzane będzie to, czy nie dochodzi tam do łamania prawa. Czasu nie da się cofnąć. Policjanci radzą: bawcie się z głową! Zamiast w tym dniu nudzić się chodząc bez celu po mieście szukając wrażeń, można skorzystać z „dnia otwartego” i przyjść do komendy policji, aby z bliska przyjrzeć się pracy mundurowych.

Niemal od zawsze wiadomo, że Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest przez uczniów jako dzień wagarowicza”. Wiosenna pogoda, a nawet jej brak nie przeszkodzi młodzieży w obchodzeniu tego „święta”. Pomysły, jakie przyjdą do głów młodym ludziom w tym dniu, mogą być różne, dlatego  policjanci dołożą wszelkich starań, by nie popadali w konflikt z prawem. Powszechnie wiadomo, że pozornie bezpieczna zabawa, połączona z alkoholem, czy innymi środkami psychoaktywnymi sprzyja chuligańskim wybrykom, co w konsekwencji może zakończyć się wizytą w szpitalu, jednostce policji, a nawet skierowaniem sprawy do sądu. Policjanci w „dniu wagarowicza” będą prowadzić działania zmierzające, przede wszystkim, do ujawniania osób zachowujących się niezgodnie z prawem. Pierwszego dnia wiosny funkcjonariusze będą też zwracać baczną uwagę na problem związany ze sprzedażą alkoholu osobom, które nie ukończyły 18 roku życia.

Uwaga!

21 marca br., w godz. 11 – 14 Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach organizuje „dzień otwarty”. Zapraszamy do komendy ciekawe świata dzieci i młodzież, którzy chcą z bliska przyjrzeć się codziennej pracy policjantów.