Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Młodzi goście z wizytą u policjantów

Uczyć, informować, zapobiegać – to cele profilaktycznego programu policyjnego „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Tym razem uczniowie z klas I - III Szkoły Podstawowej w Sokolicy gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach i przyglądali się pracy funkcjonariuszy.

Wczoraj, (14.03.19r.),  komenda policji w Bartoszycach gościła 34 uczniów z klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Sokolicy. Wizyta rozpoczęła się od oglądania motocykli, quada i radiowozu. Dzieci ustawiały się w kolejce, bo każde z nich chciało wsiąść na motocykl. Najwięcej wrażeń przyniósł dzieciom dźwięk policyjnej syreny, każde z nich chociaż na chwilę włączało policyjne sygnały. W miłej atmosferę policjantka rozmawiała z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m. in., o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa, pieszego poruszania się po chodniku lub po lewej stronie drogi i konieczności noszenia odblasków. Dzieci otrzymały od policjantki zawieszki odblaskowe i wiedziały, że muszą je przypiąć do plecaka, po czym obiecały to zrobić jeszcze w autokarze w czasie drogi powrotnej do szkoły.

Przy okazji spotkania uczniowie usłyszeli o ciekawej, choć wymagającej służbie funkcjonariuszy policji. Jeden z chłopców mógł ubrać strój, w którym policjanci uczestniczą w zabezpieczeniu m. in. meczów, czy demonstracji.

Uczniowie zobaczyli jak wygląda stanowisko dowodzenia w jednostce - „dyżurka”, przyglądali się obrazom z miejskiego monitoringu i z zaciekawieniem słuchali o policyjnym areszcie, do którego, niestety nie mogli wejść z uwagi na  zatrzymanych. Kilku ochotników miało okazję sprawdzić na czym polega badanie stanu trzeźwości, okazało się, że nie jest to taka prosta czynność jak mogłoby się wydawać.