Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Areszt dla 19 – latka za 5 przestępstw

Sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i aresztował 19 – latka, który od początku stycznia br., popełnił 5 przestępstw. 19 – letni mieszkaniec Bartoszyc nie musiał nawet wychodzić z bloku, w którym mieszka, aby okradać sąsiadów, kradł bowiem z ich piwnic. Ostatnio w jego mieszkaniu znaleziono narkotyki. W związku z tymi przestępstwami miał policyjny dozór, nastolatek nadal lekceważył prawo i naruszył mir domowy, groził i strzelał do mężczyzny z pistoletu gazowego powodując uszkodzenie jego ciała.

W piątek, (01.03.19r.), Sąd Rejonowy w Bartoszycach przychylił się do wniosku policji i prokuratury i aresztował na 3 miesiące 19 – latka, który tylko w tym roku popełnił 5 przestępstw, w tym kradzieży z włamaniem do 4 piwnic. Mężczyzna miał policyjny dozór, okazało się jednak, że młodemu mężczyźnie dozór nie przeszkadzał w popełnianiu kolejnych przestępstw.

Kryminalni, operacyjnie ustalili, że 19 – latek wspólnie z 4 - ma nieletnimi kolegami, wtargnęli na posesję w gm. Bartoszyce, grozili jej właścicielowi, a aresztowany 19 – latek strzelał do będącego tam mężczyzny z broni gazowej.

Mężczyzna, najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami aresztu śledczego czekając na proces. Grożą mu surowe konsekwencje.