Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Usłyszał zarzut znęcania się nad partnerką, ma policyjny dozór i musi wyprowadzić się z domu

Interwencje w tej rodzinie nie były rzadkością. Pijany mężczyzna często się awanturował, jednak pokrzywdzona kobieta nie chciała złożyć zawiadomienia o znęcaniu się nad nią przez partnera.Po ostatniej awanturze, w trakcie której została dotkliwie pobita zdecydowała się mówić i złożyła zawiadomienie. Teraz mężczyzna ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z kobietą, a co najważniejsze musi wyprowadzić się od pokrzywdzonej.

W minionym tygodniu, (28.02.19r.), policjanci interweniowali w jednej z miejscowości w gm. Bartoszyce, gdzie pijany mężczyzna chciał przez balkon wejść do mieszkania swojej partnerki. Kobieta bała się go, bo dzień wcześniej dotkliwie ją pobił. Policjanci zastali w mieszkaniu kobietę z licznymi śladami pobicia i pijanego mężczyznę stojącego za zamkniętymi balkonowymi drzewami. 26 – latek dostał się tam z dachu, na który wszedł z klatki schodowej.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. To nie pierwsza interwencja w tej rodzinie. Pokrzywdzona do tej pory nie chciała przyznać co dzieje się w jej domu, jednak ostatnie sytuacje przekonały ją, że najwyższy czas zacząć mówić. Kobieta opowiedziała jak w ostatnim roku jej partner poniżał ją, popychał, groził i bił po ciele i głowie.

Mężczyzna przyznał się do przestawionego zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad partnerką. Decyzją prokuratora ma policyjny dozór, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej, musi też wyprowadzić się z mieszkania kobiety.

Za przestępstwo znęcania się nad osoba najbliższą kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawiania wolności.