Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Bisztynek: Nie włączył kierunkowskazu, uciekał przed policjantami – stracił prawo jazdy i odpowie za przestępstwo i wykroczenie

Niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Kolejną dolegliwością za to przestępstwo jest możliwość utraty prawa jazdy na okres wskazany przez sąd. Motywy 38 – latka, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli nie są znane. Mężczyzna był trzeźwy, miał też prawo jazdy. Dokument został zatrzymany, a mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo i wykroczenie.

W niedzielę, (03.03.19r.), po 18 – tej policjanci z Bisztynka zauważyli renaulta, którego kierowca nie sygnalizował manewru skrętu. Policjanci chcąc skontrolować kierującego użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący autem nie zatrzymał się, przyśpieszył i zaczął uciekać. Pościg ulicami Bisztynka trwał kilka minut, w tym czasie 38 – latek wielokrotnie łamał przepisy nie stosując się do znaków drogowych, czym realnie zagrażał bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu drogowego.

Mężczyzna został zatrzymany i wylegitymowany, sprawdzono też jego trzeźwość. Zachowanie mężczyzny może zastanawiać i dziwić, bo 38 - latek miał prawo jazdy i był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej. Mieszkaniec Bisztynka musi liczyć się też z odpowiedzialnością za wykroczenie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.