Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Bisztynek: Kierował na podwójnym gazie – stracił prawo jazdy

Mieszkaniec gminy Bisztynek został zatrzymany do kontroli drogowej, już w trakcie legitymowania policjanci wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna zdecydował się kierować autem pomimo obecności promila alkoholu w organizmie. 36 – latek stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek, (01.03.19r.), o 22:00 policjanci z Posterunku Policji w Bisztynku patrolujący miasto i gminę na jednej z ulic miasta zatrzymani do kontroli drogowej mężczyznę jadącego VW Golfem. Funkcjonariusze w trakcie legitymowania wyczuli charakterystyczny zapach. Trzeźwość mężczyzny sprawdzono alkomatem i okazało się, że w organizmie 36 – latka z gm. Bisztynek był ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 36 – latka, które miał od niespełna 3 lat.

Kodeks karny, pijanym za kierownicą przewiduje karę nawet do 2 lat za pozbawienia wolności, zakaz kierowania na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tyś. zł.