Bartoszyce: Lekcja wychowawcza z policjantką - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Lekcja wychowawcza z policjantką

Uczniowie kl. IV ze Szkoły Podstawowej nr 7 mieli dziś lekcję wychowawczą z policjantką. Ciekawość młodych ludzi nie zna granic, a pytań ze strony uczniów było tak wiele, że pomimo dzwonka na przerwę nikt nie palił się do wyjścia. Cyberzagrożenia, bezpieczeństwo w ruchu drogowym i praca policjanta to tematy, o których rozmowy nie miały końca.

Wczoraj (21.02.19r.), lekcja wychowawcza czwartoklasistów z SP nr 7 w Bartoszycach była zupełnie inna niż zazwyczaj. Już na korytarzu uczniowie dopytywali, czy funkcjonariuszka przyszła do nich i o czym będzie ta dzisiejsza wychowawcza.

Tematów, o których warto rozmawiać z młodzieżą jest wiele, dziś policjantka skupiła się na cyberprzemocy i jej różnych obliczach. Mówiła, że nie można nikogo ośmieszać poprzez umieszczanie w sieci zdjęć, czy filmów, bo może to mieć tragiczne konsekwencje. Policjantka podkreślała, że z cyberprzemocą nie poradzą sobie sami i zawsze powinni szukać pomocy u rodziców i nauczycieli.

Kolejna część spotkania polegała na swobodnej rozmowie na tematy związane z pracą policjantów, to uczniowie zadawali pytania, a było ich tak wiele, że nawet dzwonek na przerwę nie przerwał dyskusji. Uczniowie pytali m. in., o pościgi, niebezpieczne „akcje”, czy praca policjanta jest ciekawa, co to są tzw. „zawiasy”, od ilu tak można trafić do więzienia i na jak długo, co będzie jak policję jednocześnie wezwie np. 5 osób i co robimy jak złodziej nie daje sobie założyć kajdanek…. Wszyscy ciekawi świata otrzymali odpowiedzi i obiecali odwiedzić policjantkę w jej miejscu pracy.