Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Policjanci podsumowali miniony rok pracy i stan bezpieczeństwa w powiecie

Wczoraj (14.02.19r.), policjanci z bartoszyckiej komendy policji w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Wicemarszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, oraz przedstawicieli miejscowych samorządowców, podsumowali miniony rok pracy na rzecz bezpieczeństwa w powiecie bartoszyckim. To był dobry rok, m. in., dlatego, że policjanci z Bartoszyc wykryli więcej sprawców przestępstw niż wynosi średnia wojewódzka.

Wczoraj, (14.02.19r.), w auli w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bartoszycach, odbyła się odprawa podsumowująca pracę policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach w 2018 roku. W odprawie wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan Miron Sycz, Starosta Powiatu Bartoszyckiego Pan Jan Zbigniew Nadolny, przedstawiciele lokalnych samorządów i służb mundurowych, Prokurator Rejonowy w Bartoszycach, kierownictwo, policjantki i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

To był dobry rok. Policjanci wykryli ponad 75 % sprawców przestępstw i jest to wynik wyższy od średniej wojewódzkiej. Stan bezpieczeństwa na drogach powiatu, też był wyższy niż w 2017 roku, ilość kolizji zmniejszyła się z 573 w 2017 roku do 475 w 2018 roku.

Dobrze oceniono pracę bartoszyckich policjantów, Komendant Wojewódzki Policji podkreślił, że za prezentowanymi statystykami stoi ciężka, często pełna wyrzeczeń służba. Zaznaczył, że miniony rok wyznaczył przed bartoszyckimi policjantami szczególne zadanie, z którym poradzili sobie znakomicie, mianowicie zabezpieczyli bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu i przyjezdnym kibicom w czasie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

W samych superlatywach o pracy policjantów z Bartoszyc mówił prokurator rejonowy, podkreślając, że współpraca na linii komenda – prokuratura układa się znakomicie, a funkcjonariusze służbą z wielkim oddaniem, nie rzadko przychodząc do służby w dniu wolnym, w sobotę, czy niedzielę aby wykonać niezbędne czynności, które zleca prokuratura.

Usłyszane dziś wyrazy uznania i ciepłe słowa, niewątpliwie zachęciły policjantów do pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie bartoszyckim i osiągania jeszcze lepszych rezultatów w 2019 roku.