Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Kradł z piwnicy bloku, w którym mieszka – usłyszał zarzuty i odpowie przed sądem

19 – letni mieszkaniec Bartoszyc nie musiał nawet wychodzić z bloku, w którym mieszka, aby okradać sąsiadów, kradł bowiem z ich piwnic. Policjantom wystarczył dzień na ustalenie włamywacza i pasera, który pomagał w ukryciu i sprzedaży łupów kolegi. Dodatkowo w mieszkaniu 19 – latka policjanci znaleźli narkotyki. Obaj mężczyźni mają policyjny dozór i wkrótce odpowiedzą przed sądem.

O kradzieży z piwnic jednego z miejskich bloków policjantów powiadomiono w czwartek, (10.01.19r.). Włamywacz ukradł w dwóch piwnic cenne przedmioty w postaci: silnika zaburtowego, kosiarki do trawy i dwóch  rowerów. Łączna wartość strat dwóch pokrzywdzonych wyniosła 5500 zł..  Policjanci pracujący nad tą sprawą, operacyjnie ustalili prawdopodobnego sprawcę tych przestępstw, którego zatrzymali już w piątek, (11.01.19r.). Zatrzymany 19 – latek to mieszkaniec bloku, w których doszło do kradzieży z włamaniem. Policjanci w trakcie przeszukania mieszkania 19 – latka znaleźli biały proszek, który okazał się amfetaminą.

Kolejnym, zatrzymanym tego dnia mężczyzną był 22 – letni mieszkaniec Bartoszyc, który pomagał w ukryciu skradzionego silnika zaburtowego. Policjanci znaleźli skradziony silnik w jego piwnicy.

Jeden ze skradzionych rowerów też został już odzyskany. Policjanci nadal pracują nad ustaleniem gdzie są pozostałe skradzione przedmioty.

Obaj mężczyźni w sobotę, (12.01.19r.), usłyszeli zarzuty, 19 – latek zarzut kradzieży z włamaniem i posiadania środków odurzających, 22 – latek paserstwa.

Mieszkańcy Bartoszyc przyznali się do zarzutów. Na wniosek policji prokurator wydał postanowienie o dozorze dla obu mężczyzn, będą musieli stawiać się w komendzie policji kilka razy w tygodniu.