Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem

Pomimo dotkliwych konsekwencji jakie grożą dla kierujących po alkoholu, są osoby, które wsiadają za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Jednym z głównych zadań policjantów jest dbanie o bezpieczeństw i wykluczanie kierujących po alkoholu z ruchu drogowego. Obecność ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie nie przeszkadzała 43 – latkowi kierować citroenem. Policjanci wykluczyli 43– latka z ruchu, mężczyzna odpowie za przestępstwo, grozi mu nawet do 2 lata pozbawienia wolności.

W sobotę, (12.01.19r.), po 15 – tej, policjanci z bartoszyckiej drogówki w Spytajnach, (W512), zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Citroenem Berlingo. Siedzący za kierownicą mężczyzna był pijany. 43 – latek z gminy Bartoszyce miał w organizmie ponad 1,3 ‰ alkoholu. Policjanci zatrzymani jego prawo jazdy, które miał w kilku kategoriach. Mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Kodeks karny pijanym kierowcom przewiduje karę nawet do 2 lat za pozbawienia wolności, zakaz kierowania na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tyś. zł.