Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Spał w zimnej piwnicy. Przyznał, że nocował tam od kilku dni, było mu bardzo zimno – policjanci zawieźli 67 – latka do schroniska dla bezdomnych

Obecnie policjanci sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone śmiertelnym wychłodzeniem organizmu. Dzisiejsza, mroźna noc była poważnym zagrożeniem dla życia bezdomnych śpiących w zimnych piwnicach, czy altankach. Policjanci znaleźli 67 – latka śpiącego w niskiej, nieogrzewanej piwnicy pod lokalem handlowym. Zziębnięty senior trafił do ciepłego schroniska dla bezdomnych.

Minionej nocy (10/11.01.19r.), w Bartoszycach było naprawdę zimno, termometry wskazywały nawet - 15⁰C. Jednym z zadań, realizowanych przez policjantów patrolujących miasto, jest sprawdzanie miejsc, gdzie mogą nocować bezdomni narażeni na śmiertelne wychłodzenie.

Funkcjonariusze z prewencji w niskiej, zimnej piwnicy pod lokalem handlowym na ul. Kętrzyńskiej znaleźli śpiącego, starszego mężczyznę. 67 – latek był trzeźwy. Mężczyzna był mocno zziębnięty. Powiedział policjantom, że nocuje w tym miejscu już kilka nocy. Funkcjonariusze zawieźli 67 – latka do schroniska dla bezdomnych. Tam będzie mógł bezpiecznie przetrwać zimę.

Pamiętajmy!

Nie przechodźmy obojętnie obok człowieka, któremu grozi śmiertelne wychłodzenie!  Apelujemy o informowanie policji lub instytucji pomocowych o osobach, którym grozi śmiertelne wychłodzenie. Pod bezpłatnym, całodobowym numerem telefonu 800 165 320 można uzyskać informację na temat miejsc noclegowych dla bezdomnych, oraz o jadłodajniach i punktach udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej takim osobom na terenie całego województwa.