Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: Pijani i nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z ruchu drogowego

Jeden z zatrzymanych wczoraj przez policjantów kierujący miał w organizmie ponad 3 ‰ alkoholu. Kolejny kierujący na podwójnym gazie spowodował kolizję i chciał uciec. Ujął go pokrzywdzony i przekazał policjantom, 52 – latek miał prawie 3 ‰ alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za przestępstwo, grożą im poważne konsekwencje.

Wczoraj, (3.01.19r.), po 14 – tej w Bartoszycach kierujący Audi A4 skręcając z ul. Kętrzyńskiej w ul. Przemysłową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z przeciwka mężczyźnie kierującemu Audi Q7.  52 – latek jadący Audi A4 nie zatrzymał się i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. 38 – latek pojechał za nim, a o zdarzeniu zawiadomił policję. Kilka ulic dalej ujął mężczyznę, od którego wyczuł alkohol. Wezwani policjanci zbadali trzeźwość mieszkańca Bartoszyc, 52 – latek był pijany, w jego organizmie były prawie 3 ‰ alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, które miał w kilku kategoriach.

Kolejny mężczyzna, który wsiadł za kierownicę na podwójnym gazie to 38 – latek z gminy Górowo Iławeckie. Styl jego jazdy ulicami Górowa Iławeckiego wzbudził zainteresowanie policjantów, którzy podejrzewali, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest nietrzeźwy. Ich przypuszczenia potwierdziły się, kierujący renaultem miał w organizmie aż 3,2 ‰ alkoholu.

Pijanym za kierownicą kodeks karny przewiduje dotkliwe konsekwencje, łącznie z karą pozbawienia wolności do 2 lat. Obaj mężczyźni stracą prawo jazdy na okres nie krótszy niż 3 lat. Kolejna dolegliwość dla pijanych za kierownicą to obowiązkowe świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie co najmniej 5 tys. zł.