Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Zatrzymali 3 osoby i zabezpieczyli 408 paczek nielegalnych papierosów

Policjanci z bartoszyckiej prewencji trzykrotnie interweniowali wobec osób, które miały przy sobie papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jedna z zatrzymanych kobiet miała trafić za kraty, jednak perspektywa 20 dni w areszcie sprawiła, że znalazły się pieniądze na zapłacenie zaległej grzywny.

Wczoraj, (30.12.18r.), policjanci zatrzymali 3 osoby, które miały przy sobie nielegalne papierosy. Pierwsza z nich, została zatrzymana w centrum Bartoszyc tuż po 8. 61 – latek miał w reklamówce 76 paczek papierosów. Przed 10 – tą policjanci zatrzymali koleją osobę, 55 – latka, doskonale zanana miejscowym policjantom z wcześniejszych interwencji miał w torbach 226 paczek nielegalnych papierosów. Po sprawdzeniu jej danych w policyjnych systemach okazało się, że mieszkanka Bartoszyc powinna trafić na 20 dni za kraty, bo nie opłaciła grzywny w kwocie 2000 zł., perspektywa izolacji sprawiła, że grzywnę opłaciła.

Ostatnia zatrzymana kobieta to 50 – latka, która na widok policjantów uciekła do klatki schodowej i twierdziła, że stojąca tam reklamówka z 91 paczkami nielegalnych papierosów, nie jest jej. Kolejne 15 paczek znaleziono przy 50 – latce  i w jej mieszkaniu.  

Dokumenty tych spraw, zostaną przekazane do dalszego prowadzenia Krajowej Administracji Skarbowej.