Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Wypadek na trasie Bajdyty – Łabędnik

Prawdopodobnie zbyt duża prędkość była przyczyną wypadku drogowego w okolicach Bajdyt. 37 – latek kierujący Fordem Fokusem, na łuku drogi stracił kontrolę nad autem, które uderzyło w przydrożne drzewo. Mężczyzna jechał z trzema pasażerami. Jeden z nich jest poważnie ranny. Dwaj, jadący z 37 – latkiem mężczyźni mieli przy sobie niewielkie ilości amfetaminy i marihuany. Kierujący fordem był trzeźwy, pobrano mu jednak krew, aby zbadać, czy nie był pod działaniem narkotyków.

W nocy z 20/21 grudnia br., na trasie Bajdyty – Łabędnik doszło do wypadku drogowego. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że prawdopodobnie prędkość niedostosowana do trudnych warunków na drodze była przyczyną tego zdarzenia. 37 – latek kierujący fordem na łuku drogi stracił kontrole nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyźnie nic się nie słało, trzej pasażerowie auta trafili do szpitala, jeden z nich jest poważnie ranny.

Dwaj pasażerowie forda, 20 i 23 - latek mieli przy sobie niewielkie ilości marihuany i amfetaminy. 37 – letni mieszkaniec gm. Jeziorany był trzeźwy, jednak pobrano mu krew, aby sprawdzić, czy nie kierował autem będąc pod działaniem substancji psychoaktywnych.

Kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku drogowego. Jeśli okaże się, że 37 – latek kierował będąc po narkotykach grozi mu surowsza odpowiedzialność i utrata prawa jazdy.

Mężczyźni, który mieli przy sobie narkotyki muszą się liczyć z odpowiedzialnością karną za ich posiadanie, grozi im do roku pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony