Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: Przy użyciu siekiery rąbał skutery, odpowie przed sądem

Policjanci zatrzymali 53 - latka, który w mieszkaniu awanturował się z partnerem córki. Mężczyzna najpierw groził 20 – latkowi pozbawieniem życia, jednak powstrzymany przez domowników swoją agresję przeniósł na należące do 20 – latka skutery i rąbał je siekierą. Mieszkaniec gm. Górowo Iławeckie odpowie przed sądem za uszkodzenie mienia i groźby karalne.

W czwartek, (29.11.18), wieczorem policjanci zostali wezwani do miejscowości w gminie Górowo Iławeckie, gdzie nietrzeźwy 53 – latek, po awanturze z partnerem swojej córki rąbał jego dwa skutery. 53 – latek został zatrzymany i trzeźwiał w policyjnej celi.

Następnego dnia, (30.11.18r.), 20 – letni właściciel skuterów złożył zawiadomienie o uszkodzeniu mienia na łączną wartość strat wynoszącą 2 tys. zł., i groźbach karalnych. W przypadku tych dwóch przestępstw, zawiadomienie pokrzywdzonego jest niezbędne do podejmowania przez policjantów dalszych kroków. 

W piątek, (30.11.18r.), wieczorem 53 – latek usłyszał 2 zarzuty tj. uszkodzenia mienia i gróźb karalnych. Mężczyzna przyznał się i powiedział, że to dlatego, bo się zdenerwował i alkohol szumiał mu w głowie.

Za popełnione przestępstwa, 53 – letniemu mieszkańcowi gminy Górowo Iławeckie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.