Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Był pijany – stracił prawo jazdy i odpowie karnie

Pomimo tego, że konsekwencje prawne przewidziane dla pijanych za kierownicą są dotkliwe nie brakuje osób, które są bezmyślne i nieodpowiedzialne i będąc pijanym wsiadają za kierownicę. Mężczyzna, którego dziś rano kontrolowali policjanci z pewnością myślał, że taka kontrola właśnie dziś mu się nie przydarzy, okazało się inaczej. 35 – latek z Bartoszyc miał w organizmie prawie promil alkoholu, stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za przestępstwo.

Dziś, (22.10.18r), przed 6:00 policjanci z bartoszyckiej drogówki kontrolowali ruch na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli VW Pasata, okazało się, że kierujący autem 35 – latek jest pijany, w jego organizmie by prawie promil alkoholu. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy i wkrótce odpowie przed sądem.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł..