Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Bisztynek: Prędkość 101km/h pozbawiła 45 – latka prawa jazdy na 3 miesiące

Obszar zabudowany, oznaczony białą tablicą informuje, że maksymalna prędkość z jaką można tam jechać to 50 km/h. Kierujący, którzy ją rażąco przekraczają tj. o więcej niż 50 km/h tracą prawo jazdy na 3 miesiące. Mieszkaniec Bartoszyc jechał przez Bisztynek z prędkością 101 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 45 – latka.

W piątek, (19.10.18r.), po 17 – tej policjanci z bartoszyckiej drogówki kontrolowali prędkość aut jadących ul. Ogrodową w Bisztynku. 45 – letni mieszkaniec Bartoszyc jechał fiatem z prędkością 101 km/h. Z  uwagi na rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali dokument prawa jazdy 45 – latka. Kierujący fiatem odmówił przyjęcia mandatu karnego za popełnione wykroczenie, dlatego skierowany zostanie wniosek o jego ukaranie do sądu rejonowego.

Dokument prawa jazdy 45 - latka, zostanie przesłany do starosty, który je wydał, by formalnie je zatrzymał na 3 miesiące.

Zatrzymanie do kontroli w czasie obowiązywania decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy, skutkuje przedłużeniem okresu bez możliwości kierowania samochodem do 6 miesięcy. Jeśli mimo to, osoba pozbawiona dokumentu będzie kierował autem, starosta cofnie jej uprawnienia i aby je odzyskać  będzie musiała zdać egzamin na prawo jazdy.