Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Seryjny włamywacz usłyszał kolejne 5 zarzutów. Na koncie ma ich 26

Duża część pracy, jaką wykonują policjanci operacyjni, nie jest od razu widoczna. Jednak wiedza jaką funkcjonariusze gromadzą podczas swoich działań, a następnie skrupulatnie analizują ma wymierne efekty. Dzięki takiej pracy, po kolejnej analizie niewykrytych wcześniej spraw okazało się, że 29 – latek, który wcześniej usłyszał 21 zarzutów popełnił jeszcze 5 innych przestępstw. Seryjny włamywacz ma ich na koniec aż 26.

Wczoraj, (10.10.18r.), 29 – letni mieszkaniec Bartoszyc, który został aresztowany w piątek (05.10.18r.), za liczne przestępstwa kradzieży z włamaniem usłyszał kolejne 5 zarzutów. Mężczyzna, z pewnością myślał, że uniknie odpowiedzialności chociaż za część swojej nielegalnej działalności, bo od popełnienia niektórych z przestępstw minęło już sporo czasu, jednak okazało się inaczej. Policjanci, przeanalizowali umorzone z powodu niewykrycia sprawcy sprawy, pracowali też operacyjnie i ustalili, że przestępstwa te popełnił 29 – latek z gminy Bartoszyce.

Mężczyzna usłyszał kolejne 5 zarzutów kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży. O tym, jak niskie miał pobudki niech świadczy fakt, że ukradł aparat fotograficzny fundacji zajmującej się pomocą dla zwierząt.

Mężczyzna przyznał się w przedstawionych zarzutów. Wyjaśniał, że pieniądze ze sprzedaży skradzionych rzeczy przeznaczał na „cele dobroczynne – tj. domowe zakupy”.

Mieszkaniec gm. Bartoszyce, za wszystkie 26 przestępstw będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat za kratami.