Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: „Młodzi ludzie w trudnym świecie – jak pomóc i zrozumieć.” – spotkanie z udziałem policjantów

Dzisiejsza młodzież urodziła się w świcie, w którym dostęp do Internetu jest powszechny. Młodzi ludzie korzystają z niego codziennie. Na pytanie czego boją się najbardziej korzystając z Internetu, prawie 40 % z nich odpowiedziało: „tego, że Internet przestanie działać”. W cyberprzestrzeni można dobrze się bawić ważne, aby ta zabawa nie odbywała się kosztem innych. O zagrożeniach, jakie czyhają w sieci i odpowiedzialności karnej sprawców przestępstw internetowych opowiedział Naczelnik Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Olsztynie.

Wczoraj, (10.10.18r.), w Powiatowym Centrum Rozwoju i Edukacji w Bartoszycach odbyło się spotkanie, skierowane do rodziców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, pedagogów i nauczycieli pt. „Młodzi ludzie w trudnym świecie – jak pomóc i zrozumieć”. Przedsięwzięcie zorganizowało Starostwo Powiatowe w Bartoszycach. Spotkanie poświęcone było problemowi przemocy w sieci i presji społecznej w szkole.

Jednym z prelegentów na spotkaniu był Naczelnik Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie mł. insp. Leszek Róziecki, który kompleksowo przedstawił zagrożenia w cyberprzestrzeni z jakimi mogą zetknąć się młodzi ludzie. Policjant wyjaśnił, które z nich są przestępstwem i jaka odpowiedzialność karna grozi ich sprawcy. Policjant podkreślał, że kontrola tego co robią nasze dzieci w Internecie jest niezmiernie ważna i że wbrew pozorom, dziecko siedzące przed komputerem w zaciszu swojego pokoju, wcale nie jest bezpieczne ani anonimowe.

Niewątpliwie, relacje jakie mają rodzice z własnymi dziećmi odgrywają kluczową rolę w procesie pomocy młodym ludziom dotkniętych cyberprzemocą.