Bartoszyce: Jestem poszukiwany, zamknijcie mnie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Jestem poszukiwany, zamknijcie mnie

Mężczyzna, który przyszedł na posesje znanego sobie policjanta i poprosił, aby go zamknąć. W rozmowie z mężczyzną policjant ustalił, że 39 – latek jest poszukiwany, bo nie opłacił kilku grzywien. Mężczyzna od pewnego czasu ukrywał się przed policją, jednak jak powiedział: „ma już dość”.

Wczoraj, (08.10.18), policjanta z Bartoszyc spotkała niecodzienna sytuacja. W dniu wolnym pracował na posesji swojego domu w jednej z miejscowości nieopodal Bartoszyc. Po 13 – tej przyszedł do niego znany z widzenia mężczyzna i powiedział, aby go zamknął. Po rozmowie z 39 – latkiem policjant ustalił, że mężczyzna jest poszukiwany. Mężczyzna powiedział, że ma już dość ukrywania się przed policją i właśnie zdecydował, że chce trafić za kraty.

Funkcjonariusz, o zaistniałej sytuacji poinformował dyżurną bartoszyckiej policji, która skierowała na miejsce patrol. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i okazało się, że nie tylko nie opłacił 6 grzywien w łącznej wysokości ponad 20.000 zł., ale jest też poszukiwany listem gończym wydanym w sierpniu br., przez miejscowy sąd. Mężczyzna ma wyrok 1 roku pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad rodziną.

39 – latek spędzi z zakładzie karnym najbliższy rok i  7 miesięcy.