Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Trafił do aresztu, odpowie za 21 przestępstw

W piątek, (05.10.18r.), Sąd Rejonowy w Bartoszycach, na wniosek policji i prokuratury aresztował 29 – latka, który ma na koncie 21 przestępstw. W jego sprawie, akt oskarżenia z 15 – ma zarzutami trafił już do miejscowego sądu. Mężczyzna nie przejął się zupełnie swoją sytuacją prawną i nadal włamywał się i kradł. Policjanci zatrzymali mieszkańca gm. Bartoszyce w piątek, (05.10.18r.), po tym jak z samochodu ukradł dwa urządzenia do nawigacji i włamał się do garażu.

W piątek, (05.10.18r.), dyżurny miejscowej komendy został poinformowany, że doszło do włamania i kradzieży w miejscowości w gm. Bartoszyce. Kryminalni, którzy pracowali na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, które pozwoliły na zatrzymanie 29 – letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna jest doskonale znany bartoszyckim policjantom, bo to on od stycznia br., włamywał się i kradł w Bartoszycach i okolicy, a jego łupem padały głównie elektronarzędzia. W sprawie 15 przestępstw, które popełnił w okresie I-VII, w miejscowym sądzie jest już akt oskarżenia. Mężczyzna, nie przejmując się kara jak mu grozi kradł dalej. Na koncie ma kolejne 6 przestępstw z tej samej kategorii. 29 – latek może pochwalić się niechlubnym wynikiem 21 przestępstw na swoim koncie.

Tym razem 29 – latek trafił do aresztu na 3 miesiące i poczeka tam na proces w swojej sprawie. Mieszkaniec gm. Bartoszyce za wszystkie 21 przestępstw będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.