Bartoszyce: Wypadek z udziałem motocyklisty - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Wypadek z udziałem motocyklisty

Policjanci ustalają, co było przyczyną wczorajszego, (07.10.18), wypadku na drodze W 592 na trasie Bartoszyce – Kętrzyn. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący Skodą skręcając w lewo uderzył w prawidłowo jadącego motocyklistę. Motocyklista i jego pasażer trafili do szpitala. Obaj mężczyźni mają poważne obrażenia. Kierujący osobówkę był trzeźwy i nic mu się nie stało, 39 – latek tłumaczył policjantom, że nie widział jadącego motocyklisty.

Wczoraj, (07.10.17r.), po 16 – tej na trasie Bartoszyce – Kętrzyn doszło do wypadku drogowego. Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili, że kierujący Skodą Oktawią 39 – latek jadąc z kierunku Bartoszyc w kierunku Kętrzyna, na skrzyżowaniu do m. Gile skręcił w lewo  i nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwnej strony motocykliście. Motocyklem marki BMW jechało dwóch mężczyzn, obaj z miejsca zdarzenia zostali przewiezieni karetką pogotowia do szpitala, ich obrażenia są poważne.

39 – latek kierujący Skodą był trzeźwy i nie odniósł obrażeń, mieszkańcowi gm. Bartoszyce policjanci zatrzymali prawo jazdy z uwagi na duże prawdopodobieństwo, że to on jest winny temu zdarzeniu.

Za spowodowanie wypadku drogowego kodeks karny przewiduje kare do 3 lat pozbawienia wolności.