Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Uśmiechnięte spotkanie w przedszkolu

Uśmiech powinien zawsze gościć, zwłaszcza na dziecięcych buziach. Spotkania z przedszkolakami zawsze dostarczają policjantom samych pozytywnych emocji. Na takich spotkaniach nie brakuje zabawnych sytuacji z maluchami w rolach głównych. Jednak najważniejsze jest, aby w trakcie spotkań z przedszkolakami w dostępny sposób przekazać im, często bardzo poważne, kwestie dotyczące bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.

Policjantka odwiedziła dziś, (05.10.18r.), dzieci z Przedszkola Integracyjnego w Bartoszycach. Na spotkaniu dowiedziała się, że akurat dziś przypada Dzień Uśmiechu. O smutkach więc nie było mowy. Rozmawiano o bezpieczeństwie, a rzecz jasna bezpieczne dziecko do dziecko uśmiechnięte i zadowolone. Policjantka mówiła dzieciom o najważniejszych zasadach, których muszą przestrzegać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Rozmowy dotyczyły głównie bezpieczeństwa w czasie drogi do i z przedszkola, ale nie tylko. Dzieciom przypomniano numery alarmowe, usłyszały też dlaczego powinny znać swoje nazwisko i wiedzieć pod jakim adresem mieszkają.

Jak zawsze, na tego rodzaju spotkaniach wypowiedzi policjantki przerywane były historiami z życia najmłodszych. Okazało się, że dzieci doskonale wiedzą kiedy i widzą jak ich rodzice łamią przepisy ruchu drogowego. Przedszkolaki opowiadają o tym bez żadnego skrępowania. Policjanta usłyszała, że: tata to pojechał na pomarańczowym świetle; jechałam w samochodzie bez fotelika, ale ciocia mnie trzymała; jechałam bez fotelika, bo nasze auto było sprzątane i fotelika nie było…”

Rolą nas dorosłych jest troska o bezpieczeństwo najmłodszych i dawanie dzieciom pozytywnych wzorców, które będą mogły powielać.