Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: „Będę odpowiedzialnym kierowcą” – kolejne spotkanie z uczniami

Wiek i doświadczenie kierowców mają istotny wpływ na ryzyko powstawania wypadków drogowych. Z policyjnych statystyk wynika, że młodzi kierujący w wieku 18 – 24 w minionym roku spowodowali prawie 23 % wypadków drogowych, do których doszło na Warmii i Mazurach. Profilaktyka w tej dziedzinie jest zatem bardzo potrzebna, dlatego policjanci spotykają się z młodzieżą, aby rozmawiać o zagrożeniach płynących z braku doświadczenia, ignorowania przepisów ruchu drogowego oraz wsiadania z kierownicę po alkoholu, czy środkach odurzających.

25 września 2018 roku i 2 października 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach policjantka spotkała się z młodzieżą, aby rozmawiać z młodzieżą o odpowiedzialnym zachowaniu za kierownicą. Wczoraj, (03.10.18r.), kolejne spotkanie z odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Bartoszycach. Realizowany przez warmińsko – mazurskich policjantów program edukacyjno – profilaktyczny pt. „ Będę odpowiedzialnym kierowcą”, to wspólne przedsięwzięcie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego - Regionalne Centrum BRD w Olsztynie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na warmińsko - mazurskich drogach. Organizatorzy chcą dotrzeć do szczególnej grupy uczestników ruchu - przyszłych kierowców. Przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym zostało objęte honorowym patronatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty. Działania uatrakcyjnia konkurs skierowany do 17 – 18 letnich przyszłych kierowców, w którym można wygrać voucher o wartości 1500 zł., przeznaczony na sfinansowanie kursu na prawo jazdy kat. B.

Młodzież dowiedział się do ilu wypadków drogowych doszło na Warmii i Mazurach w 2017 roku, a ile z nich spowodowali młodzi kierujący i tego jakie były główne przyczyny tych zdarzeń. Uczniowie obejrzeli spoty pt. „Nie lekceważ znaków na swojej drodze” i „Mój wybór życie”, które w wymowny sposób przedstawiają, że nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może skończyć się śmiercią.