Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: II Wojewódzki Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym

Konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym to doskonały sposób, aby zainteresować dzieci i młodzież tym tematem, a tym samym zadbać o ich bezpieczeństwo. Patronat honorowy nad turniejem objął Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach. To już drugi, w historii wojewódzki turniej organizowany przez bartoszycki Ośrodek. W turnieju pt. „Bezpieczni na drodze” udział wzięło 18 uczniów ze specjalnych ośrodków z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Zwycięzcami turnieju byli wszyscy jego uczestnicy.

Wczoraj, (02.10.18r.), w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym  w Bartoszycach odbył się wojewódzki turniej z zakresu wiedzy o ruchu drogowym. W zmaganiach konkursowych udział wzięło 18 uczniów ze specjalnych ośrodków szkolno - wychowawczych z naszego województwa. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy o ruchu drogowym, prezentowali też swoje umiejętności przy udzielaniu pierwszej pomocy. Przed rozpoczęciem rywalizacji policjant rozmawiał z młodzieżą o zasadach bezpiecznego korzystania z dróg zarówno przez pieszych jak i rowerzystów. Dla uatrakcyjnienia konkursu, zorganizowano inscenizację wypadku drogowego, a auto biorące w nim udział zostało pocięte przez strażaków.

Zwycięzcami konkursu byli wszyscy biorący w nim udział, zwłaszcza dlatego, że dzięki konkursowi mogli się wiele dowiedzieć i nauczyć o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.