Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce / Dobre Miasto: Policjant uratował tonącego. Dwa dni wcześniej skończył szkolenie

Dzięki szybkiej i umiejętnej pomocy udzielonej w czasie wolnym od służby przez policjanta z Bartoszyc oraz wsparcia ze strony żołnierzy, życie mężczyzny tonącego w jeziorze Limajno w gmine Dobre Miasto zostało uratowane.

 

Pod koniec lipca (29.07.2018) post. Patryk Kowalewski z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach w czasie wolnym od służby wypoczywał z rodziną i znajomymi na plaży nad jeziorem Limajno w gminie Dobre Miasto. Policjant dwa dni wcześniej zakończył szkolenie podstawowe i dopiero zaczyna swoją przygodę z policją. Będąc na plaży zauważył gwałtowne ruchy i krzyk osoby znajdującej się w wodzie. Bez wahania ruszył na ratunek skacząc do wody. Tonący znajdował się kilkadziesiąt metrów od brzegu. W tym samym czasie próbę ratowania mężczyzny podjął też człowiek pływający niedaleko łódką i to on jako pierwszy dopłynął do tonącego. Niestety został przez niego wciągnięty pod wodę, także sytuacja stała się dramatyczna. Na szczęście po chwili na miejsce dopłynął również policjant, uspokoił tonącego i przy użyciu odpowiedniego chwytu transportowego zaczął go holować do brzegu. Do akcji ratunkowej włączyli się jeszcze dwaj mężczyźni (wypoczywający w tym miejscu żołnierze) i razem przekazali tonącego ratownikom. Mężczyzna z łódki o własnych siłach wrócił na brzeg. Uratowanemu mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej. Na szczęście wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku

Dyrektor OSiR w Dobrym Mieście złożył na ręce policjanta oraz żołnierzy podziękowania oraz upominki, jako wyraz uznania za ich bohaterską postawę.