Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Patrolowali jeżdżąc rowerami, zatrzymali kobietę z nielegalnymi papierosami

Jednym z wielu zadań policjantów, którzy codziennie i przez całą dobę dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu bartoszyckiego jest reagowanie na każde naruszenie przepisów prawa. Policjanci, przykładają wiele wysiłku w to, aby ich służba była dobrze oceniana przez mieszkańców naszego powiatu i starają się być wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ich pomoc. Policjanci, którzy w sezonie wiosenno – jesiennym, patrolują ulice Bartoszyce jeżdżąc rowerami, reagują m.in., na szereg porządkowych wykroczeń tj., spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, reagują też na inne naruszenia przepisów prawa. Wczoraj, (25.07.18r.), zatrzymali kobietę, która miała przy sobie 89 paczek nielegalnych papierosów i naraziła Skarb Państwa na utratę ponda 2000 zł., z tytułu nieopłaconych podatków.

Wczoraj, (25.07.18r.), policjanci na rowerach patrolowali ulice Bartoszyc, około 13 – tej na ul. Kętrzyńskiej zauważyli kobietę, której z reklamówki wystawały papierosy. Kobieta miała przy sobie 89 paczek nielegalnych papierosów.
69 – letnia mieszkanka Bartoszyc została zatrzymana, a po wykonaniu z nią niezbędnych czynności zwolniona do domu. Straty Skarbu Państwa, w przypadku wprowadzenia zabezpieczonych, przez policjantów papierosów do obrotu wyniosłyby  ponad 2 tys. zł..

Dokumenty tej sprawy zostaną przekazane do dalszego prowadzenia Krajowej Administracji Skarbowej.