Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Poszukiwani wpadli przez światła przeciwmgłowe

Zdania są podzielone, czy surowość kary, czy jej nieuchronność dla osób, które popełniają czyny zabronione jest dotkliwsze. Często osoba, która jest poszukiwana zostaje zatrzymana w najmniej oczekiwanym dla siebie momencie. Tak było wczoraj. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego BMW, bo jechał na światłach przeciwmgłowych, okazało się, że 31 – letni kierujący autem jak i jego 34 – letnia pasażerka są osobami poszukiwanymi.

W nocy z 23/24 lipca br., policjanci patrolujący Bartoszyce zauważyli na ul. Mazurskiej BMW, którego kierowca jechał z włączonymi światłami przeciwmgłowymi. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Po sprawdzeniu danych
31 – letniego kierującego autem i jego 34 – letniej pasażerki okazało się, że oboje są poszukiwani. Mężczyzna, mieszkaniec Niemiec był poszukiwany przez lubelską prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu w związku z czynnościami prawnymi, w których musi wziąć udział. Mieszkanka Bartoszyc nie opłaciła grzywien w łącznej kwocie 20.450 zł., zasądzonych jej za popełnione wykroczenia karnoskarbowe. Ponadto, była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach do ustalenia miejsca pobytu.

31 – latek, po tym jak podpisał oświadczenie o miejscu pobytu, został zwolniony. 34 – latka z Bartoszyc trafiła do policyjnej celi, ma przed sobą 204 dni izolacji w Zakładzie Karnym.