Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Kradł rowery z kolegą odpowie za przestępstwa i wykroczenia

Zatrzymany w sobotę (21.07.18r.), 26 – letni mieszkaniec gm. Sępopol ma na swoim koncie szereg kradzieży rowerów. Mężczyzna „działał” z kolegą z woj. podlaskiego w Bartoszycach i Sępopolu i wspólnie kradli rowery. 26 – latek z kolegą nie musieli się przy tym specjalnie natrudzić, bo rowery, które ukradli nie były zabezpieczone i stały w ogólnodostępnych miejscach. Dziś, (23.07.18 r.) 26 - latek usłyszał 8 zarzutów kradzieży i przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna musi trafić na 10 dni do Zakładu Karnego za nieopłaconą grzywnę.

W sobotę, (21.07.18r.), policjanci zatrzymali 26 – letniego mieszkańca gm. Sępopol, który od czerwca br., wspólnie z kolegą kradł rowery.

Kolejne zawiadomienie o kradzieży dwóch rowerów, w sobotę (21.07.18r.), złożyła mieszkanka jednej z miejscowości w gm. Sępopol, wskazując przy tym, że o kradzież podejrzewa 26 – latka z innej miejscowości w gm. Sępopol. Policjanci pojechali do domu 26 – latka i znaleźli w nim jeden z ostatnio skradzionych rowerów.

Policjanci przeanalizowali obecnie prowadzone postępowania i typowali 26 – latka do innych kradzieży rowerów, o których zawiadomiono w ostatnim czasie. Okazało się, że mieszkaniec gm. Sępopol ma na konie kradzież 8 rowerów.

Dziś, (23.07.18r.), 26 – latek usłyszał 8 zarzutów, 4 z nich to przestępstwa, kolejne 4 to wykroczenia. Mężczyzna przyznał się do wszystkich kradzieży i wyjaśnił, że kradł rowery z kolegą, po czym sprzedawali je w bartoszyckich lombardach, a pieniądze przeznaczali na bieżące potrzeby. Mężczyzna, w okresie od początku czerwca do 20 lipca ukradł 4 rowery w Sępopolu, 1 w miejscowości w gm. Sępopol i 3 w Bartoszycach na łączną wartość strat 4100 zł..

W sprawie wykroczenia, mężczyzna poddał się dobrowolnie karze grzywny w kwocie 2500 tys. zł., w sprawach o przestępstwa również chce dobrowolnie poddać się karze. Za przestępstwo kradzieży można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Apeluje do Państwa! Zabezpieczajcie rowery przed kradzieżą. Pamiętajcie, że  złodziej nie zawaha się ani chwili i wykorzysta każdą okazję i nieuwagę aby ukraść mienie. Szczególną uwagę, na zabezpieczenie rowerów powinny przykładać dzieci, które w czasie wakacyjnej zabawy często zapominają, że ich rower może paść łupem złodzieja. Nie ułatwiajmy złodziejowi zadania, możliwe jest, że wtedy zrezygnuje z kradzieży.