Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Przekroczył prędkość, okazało się, że nie zakaz kierowania pojazdami

Policjanci zatrzymując osobę do kontroli np. drogowej sprawdzają jej dane w policyjnych systemach, dzięki temu wiedzą ile razy była legitymowana, ile wykroczeń popełniła, czy ma na swoim koncie wyroki i w końcu to, czy jest poszukiwana. W trakcie kontroli danych 30 – laka, który przekroczył prędkość wyszło na jaw, że ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a tym samym popełnił przestępstwo niestosowania się do sądowych orzeczeń.

W niedzielę, (22.07.18r.), policjanci z bartoszyckiej drogówki kontrolowali ruch na drodze W592 na trasie Bartoszyce – Kętrzyn. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego BMW, który przekroczył prędkość o 36 km/h. W trakcie sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 30 – latek z gm. Czarnia nie może kierować autem, bo w 2017 roku Sąd Rejonowy w Szczytnie wydał mężczyźnie zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do grudnia br..

Za przekroczenie prędkości 30 – latek został ukarany 200 zł., mandatem, za przestępstwo niestosowania się do orzeczeń sądu odpowie karnie, grozi ma nawet do 3 lat pozbawienia wolności.