Bartoszyce: Święto Policji 2018 - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Święto Policji 2018

Od 99 lat dzień 24 lipca, jest dla każdego policjanta szczególną datą w kalendarzu. Właśnie tego dnia w 1919 roku Sejm RP powołał Policję Państwową, dla uczczenia tego wydarzenia w tym dniu policjanci obchodzą swoje święto. W tym roku uroczyste obchody Święta Policji w Bartoszycach odbyły się 19 lipca 2018r.. W uroczystości udział wzięli: Pan insp. Tomasz Klimek – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatu bartoszyckiego, jak również przedstawiciele władz miast i gmin z powiatu bartoszyckiego, a także przedstawiciele służb mundurowych z powiatu bartoszyckiego.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kościele Wojskowym w Bartoszycach, którą sprawował emerytowany ks. infułat Adolf Setlak wspólnie z kapelanem policji ks. prałatem Janem Jaroszem i  ks. Juliuszem Krawieckim - proboszczem parafii greckokatolickiej w Bartoszycach.

Następnie w Sali Widowiskowej JW. 1248 w Bartoszycach odbyła się uroczysta zbiórka, którą rozpoczął dowódca uroczystości Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach Pan asp. szt. Arkadiusz Czeczko złożeniem meldunku Panu insp. Tomaszowi Klimkowi – Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie.

W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach Pan mł. insp. Przemysław Fiertek podziękował policjantom za ich ciężką i pełną wyrzeczeń służbę. Pan Komendant podziękował również przedstawicielom lokalnych władz samorządowych. Podkreślił, że dzięki współpracy, zrozumieniu i wspólnym wysiłkom zapewniamy bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu bartoszyckiego.  Zauważył też, że z ostatnich badan KGP wynika, że aż 93% Polaków deklaruje, że w ich miejscu zamieszkania jest bezpiecznie, a 86% Polaków czuje się bezpiecznie w naszym kraju.

Głównym elementem obchodów Święta Policji było wręczenie nominacji na wyższe stopnie służbowe. Podczas tegorocznego Święta Policji, awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 38 bartoszyckich funkcjonariuszy.

 

Powrót na górę strony