Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: Rowerzysta z promilami w organizmie wyeliminowany z ruchu drogowego

Rowerzyści znajdujący się pod działaniem alkoholu stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj, (09.07.18r.), policjanci z górowskiego komisariatu, wykluczyli z ruchu drogowego pijanego rowerzystę, który wykazał się nieodpowiedzialnością i wsiadł na jednoślady po alkoholu. 43 – latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj (09.07.18r.), po 14:30 policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim w trakcie patrolu terenu gminy, na trasie Dęby - Sągnity  zauważyli jadącego rowerem mężczyznę. Technika jego jazdy wskazywała, na to że może znajdować się po alkoholu. Już w trakcie rozmowy z kontrolowanym mężczyzną, policjanci wyczuli od niego intensywną woń alkoholu. Badanie alkomatem ujawniło, że 43 – latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Rower, którym jechał mężczyzna  został zabezpieczony w komisariacie policji, a mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie, po wykonaniu z min czynności zwolniony do domu.

Za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi kara grzywny do 5 tys. zł., i zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.