Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Pijany ojciec jechał ciągnikiem z 12 – letnim synem

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się ojciec 12 – letniego chłopca, który mając w organizmie promil alkoholu przewoził syna w ciągniku rolniczym. 51 – letni mieszkaniec gminy Bartoszyce swoją podróż zakończył na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach, a chciał pojechać do Sępopola. Policjanci odwieźli 12 – latka do domu, a 51 – latka zwolnili po wykonaniu z nim niezbędnych czynności. Mężczyzna stracił prawo jazdy i za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Dziś, (28.06.18r.), o godz. 7:25 policjanci z bartoszyckiej drogówki kontrolowali ruch na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym Ursus. Mężczyzna jechał z 12 – letnim synem. Policjanci sprawdzili trzeźwość mężczyzny okazało się, że 51 – latek ma w organizmie promil alkoholu.

W interwencji, musiał wziąć udział kolejny patrol policji z uwagi na konieczność odwiezienia chłopca do domu. Policjanci przekazali 12 – latka pod opiekę dorosłego i trzeźwego brata.

Policjanci z drogówki zatrzymali prawo jazdy 51 – latka, a ciągnik przekazali osobie wskazanej przez mężczyznę.

Mieszkaniec gm. Bartoszyce odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł..