Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Mieli alkohol w organizmie – stracili prawo jazdy

Pomimo dotkliwych konsekwencji jakie grożą dla kierujących po alkoholu, są osoby, które wsiadają za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Jednym z głównych zadań policjantów jest dbanie o bezpieczeństw i wykluczanie kierujących po alkoholu z ruchu drogowego. 21 – latka i 49 – latek stracili prawa jazdy, bo w organizmie mieli alkohol. Odpowiedzą za wykroczenie kierowania pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu.

W sobotę, (23.06.18r.), policjanci z drogówki na ul. Bema w Bartoszycach, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą Fiatem Brava. 21 – latka jadąca autem była pod działaniem alkoholu. W jej organizmie było prawie 0,5 ‰ alkoholu. Kobieta podczas kontroli była arogancka, początkowo mówiła, że nie piła alkoholu, późnej stwierdziła, że w sumie to wczoraj był koniec szkolnego….

Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkanki gm. Bartoszyce. Kobieta odpowie za wykroczenie, grozi jej grzywna do 5 tys. zł i zakaz kierowania samochodami na okres do 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Kolejnym uczestnikiem ruchu drogowego, któremu obecność alkoholu w organizmienie nie przeszkadzała w kierowaniu autem, był 49 – letni mieszkaniec gm. Korsze. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli, przez policjantów z drogówki w Łabędniku w niedzielę 24. 06. br.. W organizmie 49 – latka było ponad 0,4 ‰ alkoholu. 49 - latek stracił prawo jazdy i za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.