Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Uciekał, bo był pijany. 28 – latek odpowie za dwa przestępstwa

Osoba, która nie zatrzymuje się do policyjnej kontroli popełnia przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. W sobotni poranek, kierujący Audi A4 nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec, wjechał jednak w ślepą ulicę gdzie został skontrolowany. 28 – latek z Kętrzyna chciał uniknąć policyjnej kontroli, bo był pijany w organizmie miał ponad 0,8 ‰ alkoholu. Mieszkaniec Kętrzyna odpowie za dwa przestępstwa, grożą mu surowe konsekwencje.

W sobotę, (23.06.18r.), wcześnie rano, policjanci z bartoszyckiej drogówki kontrolowali ruch na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach. Funkcjonariusze, chcieli zatrzymać nadjeżdżające Audi, jednak kierujący autem mężczyzna zignorował wydawane przez policjanta polecenie zatrzymania się  i chcąc uniknąć kontroli skręcił w ul. Przemysłową. Policjanci ruszyli w pościg za mężczyzną i skontrolowali 28 – latka, gdy wjechał w ślepą ulicę. Okazało się, że mieszkaniec Kętrzyna uciekał, bo był pijany, miał w organizmie ponad 0,8 ‰ alkoholu.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a jego Audi zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym. 28 – latek odpowie za dwa przestępstwa. Grozi mu kara więzienia, zakaz kierowania samochodami na okres co najmniej 3 lat. Kolejną dolegliwością dla 28 – latka będzie świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w krocie nie mniejszej niż 5 tys. zł..