Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Sępopol: Pijany rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu i zderzył się z fordem

Okoliczność zdarzenia, do którego doszło w piątek ok. 13 – tej na ul. Długiej w Sępopolu będą wyjaśniać policjanci. Pewne jest to, że biorący w nim udział 58 – letni rowerzysta był pijany, w jego organizmie były prawie 2 ‰ alkoholu. Mężczyzna, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa kierującej fordem kobiecie i zderzył się z autem. Z miejsca zdarzenia trafił do szpitala.

W piątek,(1.06.18r.), ok. 13 – tej na ul. Długiej  w Sępopolu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pijanego rowerzysty. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalali, że na skrzyżowaniu Smolanka -  Sępopol – Stopki, jadący rowerem 58 – latek nie ustąpił pierwszeństwa jadącej fordem 44 – latce. Policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu okazało się, że w jego organizmie było prawie 2 ‰ alkoholu. Kobieta jadąca fordem była trzeźwa. Mężczyznę, z miejsca zdarzenia, karetką pogotowia przewieziono do szpitala.

58 – latek odpowie za spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, grozi mu grzywna i zakaz kierowania rowerami nawet na 3 lata.